Polscy siatkarze nie do zatrzymania! Kolejne zwycięstwo biało-czerwonych!

pzps.pl
Trwa zwycięska passa reprezentacji Polski w siatkarskiej Lidze Narodów. Biało-czerwoni wygrali z Francją 3:0.
Na początku gra była bardzo wyrównana. Polacy odskoczyli rywalom w środkowej fazie pierwszego seta. Dobrze grali zwłaszcza Bartosz Kurek i Michał Kubiak, którzy byli nie do zatrzymania dla Francuzów. Dzięki temu wygraliśmy 25:19.
Wydawało się, że Francuzi odegrają się na biało-czerwonych w drugiej odsłonie. Polacy zaczęli źle, popełniali sporo błędów i przegrywali nawet 8:14. Z czasem nasza drużyna zaczęła jednak odwracać losy rywalizacji. Na boisku pojawili się Fabian Drzyzga i Dawid Konarski, ale kluczowe było wejście na serwis Mateusza Bieńka. Dzięki jego dobrym zagrywkom, punktowym blokom i skutecznej grze z kontry zdobyliśmy aż osiem punktów z rzędu. Francuzi nie potrafili znaleźć odpowiedzi na dobrą grę naszej drużyny. Wygraliśmy 25:20.
W trzecim secie gra była bardzo zacięta, ale Polacy nie oddali inicjatywy nawet na moment. Ze świetnej strony pokazał się Jakub Kochanowski, który w grał na wysokim poziomie w każdym elemencie gry. Cały mecz biało-czerwoni zakończyli efektownym blokiem.
Dla Polaków to czwarte zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów. Do tej pory nasza drużyna straciła tylko jednego seta.
Polska - Francja 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
Kamil Kaczmarek01 Jun 2018 · 17:41