Świetna seria Olympique Lyon, kolejne zwycięstwo gospodarzy

kivnl / Shutterstock.com
Olympique Lyon wygrał u siebie z FC Nantes 2:0 w pierwszym sobotnim meczu 35. kolejki francuskiej Ligue 1. Dla drużyny z Parc Olympique Lyonnais to siódme ligowe zwycięstwo z rzędu.
Gospodarze wynik otworzyli w 39. minucie. Świetny strzał lewą nogą zza pola karnego oddał Memphis Depay, po którym piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. W drugiej połowie Holender do gola dołożył asystę. Podał w polu karnym do Bertranda Traore, który pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Po tym zwycięstwie podopieczni Bruno Genesio awansowali na drugie miejsce w tabeli, ale wyprzedzić ich może AS Monaco jeśli wygra u siebie z Amiens SC. W następnej kolejce Lyon zmierzy się z Troyes AC.
Natomiast zespół „Kanarków” plasuje się na dziewiątej pozycji. Jego kolejnym rywalem będzie Montpellier HSC.