Świetne noty Linettego. "Gol był nagrodą za znakomitą grę"

MediaPictures.pl
To był polski mecz w Serie A. Sampdoria rozbiła Crotone aż 5:0, a na listę strzelców wpisali się m.in. Karol Linetty i Dawid Kownacki. Po meczu obaj zebrali świetne recenzje od włoskich mediów.
Linetty wrócił do wyjściowego składu Sampdorii dzięki bardzo dobremu meczowi przeciwko Atalancie. Polak spędził na boisku 90 minut i przytomnym strzałem wpisał się na listę strzelców. To jego drugi gole w tym sezonie ligi włoskiej.
Dziennik "La Reppublica" ocenił występ reprezentanta Polski na "7" (skala 1-10). - W pierwszej połowie stracił głupio piłkę i Sampdoria mogła mieć poważne problemy. Poza tym rozegrał bardzo dobry mecz. Był świetny w odbiorze, a swój występ uświetnił drugim z rzędu golem w Serie A - czytamy w uzasadnieniu.
Równie wysoko Linetty został oceniony przez telewizję Mediaset. - Gol był nagrodą za znakomitą grę. Linia pomocy złożona z Polaka, Praeta i Torreiry może zagrozić każdej drużynie w Serie A - twierdzi redakcja.
"Siódemkę" Polakowi przyznał też portal Calciomercato.com. - Znakomicie grał w defensywie, a golem udowodnił, że także w ataku ma sporo do zaoferowania - czytamy w komentarzu.
Il Sussidiario pisze o Linettym jako o "jednym z najlepszych graczy Sampdorii. Także dziennikarze tej gazety ocenili go na "7".
Kownacki na boisku pojawił się na ostatni kwadrans, więc siłą rzeczy media poświęcają jego grze mniej miejsca. Polak, który strzelił swojego pierwszego gola w Serie A, i tak może cieszyć się z wysokich ocen. Redakcje Eurosportu i Sky przyznały mu notę "7".
Źródło: it.eurosport.com, calciomercato.com, larepubblica.it, sportmediaset.it