Świetne uderzenie Lorenzo Insigne i dedykacja dla Diego Maradony. Dobry mecz Piotra Zielińskiego [WIDEO]

Screen z TV
Neapol to miejsce, gdzie Diego Maradona przez wiele lat zachwycał umiejętnościami. To właśnie zmarłemu niedawno Argentyńczykowi Lorenzo Insigne zadedykował piękne trafienie z rzutu wolnego. Napoli wygrało 4:0, a dobre zawody rozegrał Piotr Zieliński.
Śmierć legendarnego Argentyńczyka poruszyła Neapol. Przed spotkaniem z Romą burmistrz miasta poinformował, że stadion "Azzurrich" nosił będzie nazwę Stadio Diego Armando Maradona.
Symbolicznych wydarzeń było zresztą więcej, bo gospodarze wystąpili w specjalnych koszulkach, a przed pierwszym gwizdkiem Lorenzo Insigne złożył kwiaty w hołdzie byłemu piłkarzowi. W dziesiątej minucie gra została także na chwilę przerwana.
To właśnie Insigne w 30. minucie otworzył wynik spotkania. Włoch popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, a po golu zaprezentował specjalną koszulkę z nazwiskiem Maradony.
W pierwszej połowie wyrównać mógł Bryan Cristante, ale z woleja uderzył nad poprzeczką. Po prostopadłym podaniu Piotra Zielińskiego dobrą okazję miał także Dries Mertens, ale Belg przegrał pojedynek z Antonio Mirante.
W 49. minucie przed szansą na gola stanął Hirving Lozano. Decydował się kończyć akcję sam, choć mógł podać do lepiej ustawionego kolegi, którym był Zieliński. Polski pomocnik miał do partnera sporo pretensji.
Kwadrans później było już 2:0 dla Napoli. Precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Fabian Ruiz. Po strzale Hiszpana golkiper Romy nawet się nie ruszył.
Roma nie była w stanie odpowiedzieć gospodarzom. W 78. minucie Zielińskiego zmienił Elmas i to właśnie Macedończyk chwilę później zdecydował się na strzał z dystansu. Jego uderzenie odbił przed siebie Mirante, ale wobec dobitki Mertensa bramkarz był już bezradny.
W 86. minucie rezultat ustalił Matteo Politano, indywidualną akcją wręcz ośmieszając obronę rywali. Włoch sam minął czterech defensorów, bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce.
Ostatecznie Napoli wygrało na własnym boisku 4:0 i awansowało na piąte miejsce w tabeli. Rzymianie spadli natomiast na szóstą pozycję. Oba zespoły mają po 17 punktów i tracą sześć "oczek" do liderującego Milanu.