Świetni Polacy w Serie A: Asysta Kuby, dwie Wszołka [VIDEO]

23 kolejka Serie A była szczęśliwa dla naszych zawodników. Hellas Werona pokonała na własnym stadionie Atalantę Bergamo 2:1, zwycięstwo odniosła również Fiorentina. Duży wpływ na dobrą postawę swoich drużyn mieli Paweł Wszołek oraz Jakub Błaszczykowski.

Goście od 54. minuty spotkania grali w dziesiątkę. Swoją drugą żółtą kartkę obejrzał wtedy Boukary Drame. Dominik Furman, który w tym tygodniu został wypożyczony do Hellas Werony z Toulouse, całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Asystę zaliczył również inny Polak, Jakub Błaszczykowski. Skrzydłowy Fiorentiny w doliczonym czasie gry podał do Mauro Zarate, a ten przeprowadził rajd, który zakończył mocnym strzałem z dystansu. Dzięki jego trafieniu drużyna ze Stadio Artemio Franchi wygrała z Carpi 2:1. Zatem zarówno Wszołek, jak i były skrzydłowy Borussii mieli decydujący udział w akcjach dających im zespołom komplety punktów.

W innym meczu Serie A z udziałem reprezentanta Polski, Sampdoria Genua zremisowała na własnym stadionie 2:2 z Torino. Gole dla gospodarzy zdobyli Luis Muriel i Roberto Soriano, a dwa trafienia dla gości zaliczył Andrea Belotti. Kamil Glik rozegrał w barwach turyńskiego zespołu pełne 90 minut.

Swój mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrali również Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński. Ich Empoli zremisowało u siebie 1:1 z Udinese Calcio. Gola na wagę jednego punktu zdobył dla gospodarzy w doliczonym czasie gry Manuel Pucciarelli.

Na czele ligi włoskiej znajduje się SSC Napoli, które pokonało na wyjeździe 2:0 Lazio Rzym. Neapolitańczycy mają dwa punkty przewagi nad Juventusem Turyn, który wygrał 1:0 z Genoą i o dziewięć "oczek" więcej niż Inter, który zwyciężył 1:0 z Chievo Werona.