Świetny mecz Dawida Kownackiego. Polak z golem i asystą dla Fortuny Duesseldorf

Adam Starszynski / PressFocus
W jednym z niedzielnych spotkań 29. kolejki 2. Bundesligi Fortuna Duesseldorf pokonała na wyjeździe 3:0 VfL Osnarbrueck. W barwach gości bardzo dobrze spisał się Dawid Kownacki, który zaliczył asystę, a później wykorzystał rzut karny.
Piłkarze z Duesseldorfu wciąż marzą o powrocie do 1. Bundesligi, a dzisiaj przedłużyli swoje nadzieje na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Spora w tym zasługa Dawida Kownackiego.
Napastnik znalazł się w wyjściowej jedenastce gości na spotkanie z VfL Osnarbrueck. Między innymi dzięki niemu do przerwy Fortuna prowadziła 1:0.
W 37. minucie Polak dograł do Kristoffera Petersona, który wykończył akcję drużyny. Była to czwarta asysta Kownackiego w tym sezonie 2. Bundesligi.
Po przerwie 24-latek sam wpisał się na listę strzelców, pewnie wykorzystując rzut karny. Dzięki temu mógł świętować trafienie numer pięć w obecnych rozgrywkach.
Ostatecznie Fortuna wygrała 3:0 - rezultat ustalił Marcel Sobottka. Dzięki wygranej ekipa z Duesseldorfu awansowała na szóste miejsce w tabeli. Do lokaty, która gwarantuje udział w barażach, traci w tej chwili cztery punkty.
Kownacki spędził na boisku 62 minuty - został zmieniony przez Rouwena Henningsa. W 71. minucie w drużynie gości na boisku pojawił się Jakub Piotrowski. W zespole Osnarbrueck 67 minut rozegrał David Blacha.