Świetny mecz Mateusza Klicha. Gol i asysta Polaka! Leeds zmierza do Premier League [WIDEO]

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Leeds United pokonało na wyjeździe Blackburn 3:1 (2:0). Mateusz Klich najpierw popisał się asystą, a później sam wpisał się na listę strzelców.
Już w 7. minucie Leeds na prowadzenie wyprowadził Patrick Bamford. Decydujące podanie zaliczył przy tym trafieniu Mateusz Klich, który świetnie odebrał futbolówkę, po chwili podając ją do angielskiego napastnika.
W 40. minucle “Pawie” prowadziły już 2:0. Tym razem do bramki trafił Kalvin Phillips. Tuż po przerwie Blackburn zdobyło bramkę kontaktową, ale w 53. minucie znów w roli głównej wystąpił Klich. Polski pomocnik uderzył z okolicy linii pola karnego, trochę nie popisał się bramkarz rywali, a futbolówka wpadła do siatki.
Dzięki wygranej Leeds umocniło się na pozycji lidera Championship. Nad drugim West Bromowich Albion ma cztery punkty przewagi, ale zespół Kamila Grosickiego swój mecz rozegra jutro.
Dla Mateusza Klicha to piąty gol w tym sezonie ligowym.
Adam Nowacki04 Jul 2020 · 17:27
Źródło: Twitter