Świetny początek Polek na ME. Nasze siatkarki wygrały z Niemkami

Pal2iyawi2 / shutterstock.com
Polskie siatkarki znakomicie zaczęły grę na mistrzostwach Europy. Nasza reprezentacja w pierwszym meczu turnieju pokonała Niemki 3:2.
Mecz od początku był bardzo zacięty. Choć pierwszy set zaczął się od wyraźnego prowadzenia Polek, to wszystko rozstrzygnęło się w samej końcówce. Górą były w niej Niemki, które zakończyły tę partię zwycięstwem 25:23.
Drugi set był popisem naszej drużyny. Błyszczała zwłaszcza Agnieszka Kąkolewska, która była skuteczna w ataku, a w dodatku nękała rywalki trudną zagrywką. Polki już na początku zbudowały znaczącą przewagę - prowadziły 7:1. Pozwoliło im to kontrolować grę aż do końca tej partii. Ostatecznie wygrały go 25:15.
Biało-czerwonym nie udało się kontynuować dobrej gry w kolejnej odsłonie. Co prawda Polki już na początku wypracowały sobie kilka punktów przewagi, ale nie potrafiły jej utrzymać. Niemki przejęły inicjatywę na boisku i wygrały 25:18.
W czwartej partii sytuacja naszej drużyny stała się krytyczna. Polki przegrywały już 14:18, ale w końcówce potrafiły odwrócić losy seta. Zadecydowała o tym przede wszystkim bardzo dobra gra blokiem i skuteczność Malwiny Smarzek. Dzięki temu nasza drużyna wygrała 25:23.
W tie-breaku rozpędzone Polki kontynuowały świetną grę. To był prawdziwy koncert naszej drużyny, która już na początku wyszła na prowadzenie. Nie oddała go do końca tej partii - wygrała ją 15:5.
Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie reprezentacja Węgier. Mecz odbędzie się w sobotę.