Świetny powrót AS Monaco, Glik z żółtą kartką

Shutterstock
AS Monaco wygrało u siebie z Troyes AC 3:2 w sobotnim meczu 17. kolejki francuskiej Ligue 1. Całe spotkanie w zespole z Księstwa rozegrał Kamil Glik, który został ukarany żółtą kartką.
Faworytem spotkania byli obrońcy mistrzowskiego tytułu. Niespodziewanie jednak po pierwszej połowie prowadzili goście. W 25. minucie bramkę dla nich zdobył Suk Hyun-Jun. Pięć minut po przerwie było już 2:0 dla przyjezdnych, a dublet skompletował napastnik z Korei Południowej. W 70. padła kontaktowa bramka dla miejscowych za sprawą samobójczego trafienia Mathieu Deplagne’a.
Końcówka całkowicie należała do gospodarzy, a konkretnie do Guido Carrillo. Argentyński napastnik zdobył zanotował dublet i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.
Podopieczni Leonardo Jardima po tej wygranej zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą dziewięciu punktów do liderującego Paris Saint-Germain. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z AS Saint-Etienne.
Natomiast zespół prowadzony przez Jeana-Louisa Garcię plasuje się na 17. pozycji. Jego kolejnym rywalem będzie SC Amiens.