Świetny Shaqiri dał Szwajcarii zwycięstwo z Serbią! Wielkie widowisko! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Kapitalne widowisko w Kaliningradzie! Szwajcaria ograła Serbię 2:1 i zbliżyła się do awansu do 1/8 finału.
Serbowie objęli prowadzenie w 5. minucie. W pole karne dośrodkował Tadić, a Mitrović wygrał pojedynek o górną piłkę z Scharem i trafił do szwajcarskiej bramki.
Po stracie gola Szwajcaria ruszyła do ataku. Piłkarze Petkovicia długo utrzymywali się przy piłce, starali się szybko konstruować akcje, ale nie wykorzystali żadnej z sytuacji do zdobycia gola. Najbliżej był Dżemaili, który przegrał pojedynek ze Stojkoviciem.
Wyrównujący gol padł w 52. minucie. Po szybkiej kontrze serbscy obrońcy zablokowali strzał Shaqiriego, ale do piłki dopadł Xhaka i potężnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.
Sześć minut później Szwajcaria mogła objąć prowadzenie. Świetnym strzałem z boku pola karnego popisał się Shaqiri. Piłka zakręciła łuk i odbiła się od słupka.
W 66. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Szwajcarów. Mitrović był wyraźnie przytrzymywany przez Lichtsteinera, ale sędzia nie zareagował. Nie zdecydował się nawet na obejrzenie powtórki zdarzenia.
Do końca mecz był bardzo zacięty, a obie drużyny prowadziły akcje w wysokim tempie. Lepsze sytuacje mieli Szwajcarzy, których akcje napędzał niezmordowany Shaqiri. Najpierw z dystansu huknął Embolo, potem dobrej okazji nie wykorzystał Gavranović, gorąco było też po rzutach rożnych. Zwycięski gol padł dopiero w 90. minucie. Po wspaniałej, złożonej z dwóch podań, kontrze Szwajcarów gola strzelił Shaqiri.
Kamil Kaczmarek22 Jun 2018 · 21:53