Świetny występ Lewandowskiego! Dwie bramki po zagraniach Robbena i asysta przy golu Holendra [VIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Augsburg 3:1 w dziewiątej kolejce Bundesligi. Znakomite zawody rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki i dołożył asystę przy trafieniu Arjena Robbena.

5 meczów bez gola - tyle trwała niemoc strzelecka polskiego napastnika w lidze niemieckiej. 28-letni piłkarz w końcu się jednak odblokował i już w 19 minucie meczu wpisał na listę strzelców. Nasz zawodnik po zagraniu Arjena Robbena wpadł w pole karne, minął jednego obrońcę i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

Dwie minuty później odwzajemnił się Holendrowi. Dostał piłkę w polu karnym, jego pierwsze podanie zostało zablokowane, ale za drugim razem futbolówka trafiła pod nogi Arjena Robbena, a ten umieścił ją w siatce.

Na początku drugiej połowy Robert Lewandowski po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Polaka znowu obsłużył holenderski skrzydłowy. Napastnik Bawarczyków minął w polu karnym golkipera rywali i wpakował piłkę do pustej bramki.

Po zwycięstwie z Augsburgiem 3:1 Bayern Monachium ma 23 punkty na koncie i jest liderem Bundesligi. Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 12 pozycji z ośmioma punktami.