Szachtar Donieck rozbił drugoligowca w finale i zdobył Puchar Ukrainy

katatonia82/Shutterstock
Szachtar Donieck wygrał z drugoligową drużyną Inhułeć Petrowe 4:0 (3:0) w finale Pucharu Ukrainy. Spotkanie zostało rozegrane na Sławutycz-Arena w Zaporożu.
Szachtar był zdecydowanym faworytem tego spotkania i piłkarze z Doniecka od początku wywiązywali się ze swojej roli.
W 28. minucie Tete trafił do siatki z kilku metrów, otwierając wynik spotkania. Po raz drugi Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców jedenaście minut później. Tym razem skierował futbolówkę z bliska do pustej bramki.
W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Junior Moraes wykorzystał sytuację sam na sam i było 3:0.
Wynik spotkania na 4:0 ustalił w 64. minucie Manor Solomon, który uderzył mocno i skutecznie z około piętnastu metrów.
Dla Szachtara to dwunasty Puchar Ukrainy i pod tym względem "Górnicy" są rekordzistami. W najbliższej ligowej kolejce mogą zapewnić sobie również mistrzostwo Ukrainy i przypieczętować podwójną koronę.
Jakub Kreśliński15 May 2019 · 22:09