Nadchodzące

Szachtar Donieck rozbił drugoligowca w finale i zdobył Puchar Ukrainy

Szachtar Donieck
Źródło zdjęcia: katatonia82/Shutterstock

Szachtar Donieck wygrał z drugoligową drużyną Inhułeć Petrowe 4:0 (3:0) w finale Pucharu Ukrainy. Spotkanie zostało rozegrane na Sławutycz-Arena w Zaporożu.

Szachtar był zdecydowanym faworytem tego spotkania i piłkarze z Doniecka od początku wywiązywali się ze swojej roli.

W 28. minucie Tete trafił do siatki z kilku metrów, otwierając wynik spotkania. Po raz drugi Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców jedenaście minut później. Tym razem skierował futbolówkę z bliska do pustej bramki.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Junior Moraes wykorzystał sytuację sam na sam i było 3:0.

Wynik spotkania na 4:0 ustalił w 64. minucie Manor Solomon, który uderzył mocno i skutecznie z około piętnastu metrów.

Dla Szachtara to dwunasty Puchar Ukrainy i pod tym względem "Górnicy" są rekordzistami. W najbliższej ligowej kolejce mogą zapewnić sobie również mistrzostwo Ukrainy i przypieczętować podwójną koronę.