Szachtar - Hoffenheim: Cztery gole w Doniecku. Wynik meczu, składy i bramki

Cztery gole w Doniecku i remis Szachtara z Hoffenheim
katatonia82/Shutterstock
W pierwszej kolejce grupy F Ligi Mistrzów Szachtar Donieck zremisował u siebie z TSG 1899 Hoffenheim 2:2. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie w Charkowie.
Już w pierwszej połowie oba zespoły strzeliły trzy gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Florian Grillitsch. Pomocnik Hoffenheim pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Gospodarze wyrównali w 27. minucie. Ismaily po indywidualnej akcji z lewej strony, zbiegł w pole karne i uderzeniem w długi róg pokonał Olivera Baumanna.
Jeszcze przed przerwą na prowadzeniu ponownie byli goście. Havard Nordtveit po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uprzedził Andrija Pyatova i głową skierował piłkę do siatki.
W drugiej połowie przeważali piłkarze Szachtara, którzy szukali wyrównującej bramki. Gospodarze atakowali, jednak długo nie potrafili skutecznie sfinalizować swoich akcji.
Dopiero w 81. minucie Maycon przymierzył sprzed pola karnego i doprowadził do stanu 2:2. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie.
W drugiej kolejce TSG 1899 Hoffenheim zagra u siebie z Manchesterem City, a Olympique Lyon zmierzy się z Szachtarem Donieck.