Szachtar nie dał szans FC Basel i awansował do półfinału Ligi Europy. Błyskawiczny gol ustawił mecz [WIDEO]

Screen z TV
Szachtar Donieck bez żadnego problemu wywalczył awans do półfinału Ligi Europy. Drużyna z Ukrainy pokonała FC Basel aż 4:1. W kolejnym meczu zmierzy się z Interem Mediolan.
Początek spotkania był dla Szachtara wręcz wymarzony. Już w drugiej minucie mistrzowie Ukrainy wyszli bowiem na prowadzenie. Marlos dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, bramkarz FC Basel wyszedł do piłki, ale uprzedził go Junior Moraes i błyskawicznie trafił do siatki.
Początek spotkania zdecydowanie należał do zawodników z Doniecka. W 20. minucie Junior Moraes mógł raz jeszcze pokonać Nikolicia, lecz tym razem spudłował. Po chwili Szachtar podwyższył jednak prowadzenie.
Po raz drugi asystę zaliczył Marlos, tym razem dogrywając z prawej strony do Taisona. Brazylijczyk oddał szybki strzał, futbolówka odbiła się jeszcze od Fabiana Freia i kompletnie zmyliła golkipera.
Jeszcze przed przerwą prowadzenie ekipy z Ukrainy mogło być wyższe. Nikolić kilkukrotnie ratował swój zespół przed stratą gola, broniąc uderzenia rywali. Najbliżej szczęścia był Marcos Antonio, trafił jednak w spojenie słupka z poprzeczką.
Groźniej pod bramką Szachtara zrobiło się dopiero w 62. minucie, gdy Pululu przewrócił się po starciu z Dodo, ale analiza VAR potwierdziła, że nie było mowy o rzucie karnym. "Jedenastkę" wywalczył natomiast Szachtar.
Taison był faulowany przez Marchanda, a szansę na gola wykorzystał Alan Patrick. W końcówce wynik na 4:0 po kontrze podwyższył jeszcze Dodo. Już w doliczonym czasie gry honorowe trafienie zaliczył natomiast Ricky van Wolfswinkel.
W półfinale mistrzowie Ukrainy zmierzą się w poniedziałek z Interem Mediolan. Spotkanie rozpocznie się o 21:00.
Maciej Pietrasik11 Aug 2020 · 22:53