Szaleństwo na inaugurację sezonu Premier League. Siedem goli w meczu Arsenalu z Leicester [VIDEO]

CosminIftode / Shutterstock.com
Świetna inauguracja sezonu Premier League. Po niezwykle emocjonującym meczu Arsenal wygrał z Leicester 4:3.
Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Alexandre Lacazette, który rozgrywał swój pierwszy mecz w Premier League. Francuz trafił do siatki już w 2. minucie.
Słaby początek nie zraził gości. Już po chwili wyrównującego gola strzelił Shinji Okazaki, który wykorzystał błąd Petra Cecha. To nie było ostatnie słowo Leicester w pierwszej połowie. W 29. minucie dośrodkował Marc Albrighton, a piłkę do bramki wbił Jamie Vardy. Na przerwę piłkarze schodzili jednak przy remisie. W doliczonym czasie wyrównującego gola strzelił Danny Welbeck.
Druga połowa była równie emocjonująca. Jako pierwsi trafili gracze Leicester - na listę strzelców ponownie wpisał się Vardy. Końcówka należała jednak do Arsenalu. W 83. minucie wyrównał Aaron Ramsey. Chwilę później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zwycięskiego gola dla "Kanonierów" strzelił kapitalnym uderzeniem głową Olivier Giroud.
Arsenal – Leicester 4:3

(Lacazette 2, Welbeck 45+2, Ramsey 83, Giroud 85 – Okazaki 5, Vardy 29 i 56).
Arsenal: Čech – Holding (Giroud 67), Monreal, Kolašinac – Bellerin, Elneny (Ramsey 67), Xhaka, Oxlade-Chamberlain, Özil – Welbeck (Walcott 75), Lacazette. Trener: Wenger.
Leicester: Schmeichel – Simpson, Morgan, Maguire, Fuchs – Mahrez, Ndidi, James, Albrighton (Gray 90) – Okazaki (Amartey 72), Vardy. Trener: Shakespeare.
Źródło: własne, asinfo