Szaleństwo w Warszawie! Legia przegrywała z Realem 0:2, potem prowadziła 3:2, ale ostatecznie zremisowała 3:3

Dziurek/Shutterstock
Legia Warszawa zremisowała na własnym stadionie z Realem Madryt 3:3 w czwartej kolejce Ligi Mistrzów.

"Królewscy" zaczęli to spotkanie od mocnego uderzenia. Już w pierwszej minucie fenomenalnym uderzeniem z powietrza popisał się Gareth Bale. Arkadiusz Malarz był bez szans i bardzo szybko musiał wyciągać piłkę z bramki.

Na drugie trafienie czekaliśmy do 35 minuty. Wówczas fantastyczną akcję Realu wykończył Karim Benzema. Najpierw wspaniałym podaniem do Bale'a popisał się Kovacić, potem Walijczyk wycofał piłkę do francuskiego napastnika, a ten nie miał problemów z pokonaniem golkipera mistrza Polski.

Legioniści bardzo szybko odpowiedzieli na trafienie Benzemy. Już pięć minut później Guilherme zagrał do Vadisa Odjidja-Ofoe, ten wpadł w pole karne i cudownym strzałem w samo okienko bramki pokonał Keylora Navasa.

W drugiej połowie zawodnicy Jacka Magiery poszli za ciosem i w 58 minucie za sprawą Miroslava Radovicia doprowadzili do wyrównania. 32-letni skrzydłowy, podobnie jak Odjidja-Ofoe w pierwszej odsłonie, popisał się fantastyczną akcją indywidualną i równie fantastycznym strzałem.

Legioniści na tym nie poprzestali. W 83 minucie Thibault Moulin przejął piłkę przed polem karnym i mierzonym strzałem pokonał Keylora Navasa.

Odpowiedź Realu była jednak błyskawiczna. 120 sekund później po świetnym podaniu Daniego Carvajala bramkę zdobył Mateo Kovacić.

Ostatecznie Legia Warszawa zremisowała z Realem Madryt 3:3.

Na prowadzeniu w tabeli umocniła się Borussia Dortmund, która pokonała na własnym stadionie Sporting Lizbona 1:0 (1:0). Kolejne trzy punkty wicemistrzom Niemiec zapewnił tym razem Kolumbijczyk Adrian Ramos.

* * * * * *
Wyniki 4. kolejki grupy F:

Legia Warszawa - Real Madryt 3:3 (1:2)

Bramki: Odjidja-Ofoe 40, Radović 58, Moulin 82 - Bale 1, Benzema 35, Kovacic 85.

Legia Warszawa: Malarz - Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Hlousek - Kopczyński, Moulin - Guilherme, Odjidja-Ofoe (86 Jodłowiec), Radović (78 Prijović) - Nikolić (69 Kucharczyk).

Real Madryt: Navas - Carvajal, Nacho, Varane, Coentrao (77 Asensio) - Bale, Kovacić, Kroos, Ronaldo - Morata (85 Diaz), Benzema (65 Lucas Vazquez).

Sędziował: Pavel Kralovec (Czechy).

Borussia Dortmund - Sporting Lizbona 1:0 (1:0)
Bramka: Ramos 12.

BVB: Burki - Ginter, Papastathopoulos, Bartra, Guerreiro - Weigl, Pulisic, Castro (69 Piszczek), Goetze (69 Rode), Dembele (46. Schuerrle) - Ramos.

Sporting: Patricio - Oliveira, Semedo, Coates, Zeegelaar - Carvalho, Bruno Cesar (58 Adrien Silva), Sochelotto, Ruiz (77 Markovic), Martins - Castaignos (46 Dost).

Sędziował: Danny Makkelie (Holandia).