Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Szalone historie: Frank Rijkaard dwukrotnie opluł Rudiego Vollera podczas meczu Mistrzostw Świata

Frank Rijkaard Rudi Voller
Źródło zdjęcia: twitter

Piłka nożna to gra pełna emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Czasami sięgają one zenitu, a piłkarze zapominają wówczas, że wszystko co zrobią zostanie zarejestrowane przez kamery. Taka chwila słabości przydarzyła się Frankowi Rijkaardowi i Rudiemu Vollerowi.

Sytuacja ta miała miejsce podczas Mistrzostw Świata w 1990 roku we Włoszech. W meczu 1/8 finału naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Niemiec i Holandii. Dwóch rywali, a konkretniej Frank Rijkaard i Rudi Voller, tego wieczoru wyjątkowo nie przypadło sobie do gustu.

Nie od dziś wiadomo, że reprezentacje Holandii i Niemiec nie pałają do siebie zbyt wielką sympatią, ale to, co 24 czerwca 1990 roku wydarzyło się na stadionie San Siro w Mediolanie przekroczyło granice dobrego smaku. Frank Rijkaard najpierw ostro wszedł w nogi swojego rywala, a później, po obejrzeniu żółtej kartki, napluł mu na kark.

Voller poczuł oczywiście, że ślina Holendra wylądowała na jego ciele i wdał się z nim w kłótnie, po czym również został napomniany żółtym kartonikiem. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła.

Rozwścieczony Voller minutę później z dużym impetem zaatakował bramkarza Holendrów Hansa van Breukelena. Znów wywiązała się awantura, w której uczestniczył nie kto inny, jak Rijkaard. Pomocnik “Oranje” i niemiecki napastnik zostali usunięci z boiska przez sędziego Juana Carlosa Loustau.

Frank Rijkaard, który z nerwów był już całkowicie odcięty od rzeczywistości, ponownie napluł na kark Vollera i opuścił boisko. Jego rywal początkowo wyglądał na kogoś, kto za tę zniewagę będzie w stanie wymierzyć sprawiedliwość za pomocą własnych pięści, ale ostatecznie utrzymał nerwy na wodzy i opuścił murawę.

To spotkanie na San Siro zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Niemiec 2:1. Po upływie kilku lat Frank Rijkaard przyznał się do błędu i przeprosił Rudiego Vollera.

Swoje karygodne zachowanie tłumaczył wielkim napięciem, jakie towarzyszyło turniejowi oraz problemami osobistymi - jakiś czas przed mundialem Holender rozstał się z żoną. Niemiec przyjął przeprosiny, a obaj panowie zagrali razem w reklamie masła, której hasło brzmiało: Wszystko co złe, odeszło już w zapomnienie.

W cyklu "Szalone historie" prezentujemy niesamowite i niecodzienne zdarzenia sportowe, obok których nie sposób przejść obojętnie

Cezary Krzyżak

Źródło: własne
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Dyskusja

6
23 maj 2019 | 03:15
+31
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Uważam, że te buzzy, od meczyków, jak i te felietony meczyków są naprawdę bardzo ciekawe. Brawo dla redakcji, brawo dla Meczyków.
23 maj 2019 | 01:53
+8
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Miałem niecały roczek to słabo pamiętam :D najdalsze wspomnienia to 95' wielki Ajax, Juve i Manchester
23 maj 2019 | 00:52
+3
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
po ME 1988 zostałem fanem Holendrów i ściskałem za nich kciuki w MŚ. niestety - położyli je po całości :/
22 maj 2019 | 22:36
+30
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Za młody jestem ale fajnie że ktoś o tym przypomina, ciekawa historia :)
22 maj 2019 | 21:44
Komentarz usunięty
-6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Komentarz usunięty
22 maj 2019 | 21:43
+31
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ciekawe nie słyszałem o tym wcześniej. Ale fajnie że się pogodzili i jeszcze ta reklamka haha :)
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Wszystkie

Sportbuzz

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.