Szalony mecz Birmingham City z Leeds United. Dziewięć goli, grał Mateusz Klich

berm_teerawat / shutterstock.com
Birmingham City przegrało u siebie z Leeds United 4:5 (1:2) w meczu 25. kolejki Championship. W ekipie gości zagrał Mateusz Klich.
Do przerwie "Pawie" prowadziły 2:1 po golach Heldera Costy i Jacka Harrisona. Dla gospodarzy trafił natomiast Jude Bellingham.
Po godzinie gry był już remis za sprawą Lukasa Jutkiewicza. Gości ponownie prowadzili od 69. minuty po bramce Luke'a Aylinga.
W 83. minucie Birmingham znowu doprowadziło do remisu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jeremie Bela. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo dwie minuty później gola dla Leeds strzelił Stuart Dallas.
Gdy wydawało się, że to koniec strzelania na St. Andrew's Stadium, to w doliczonym czasie gry bramkę na 4:4 zdobył Jutkiewicz.
Rezultat spotkania na 5:4 dla gości ustalił chwilę później Wes Harding, który pokonał własnego bramkarza.
W zespole gości 86 minut rozegrał Mateusz Klich. Dla reprezentanta Polski był to 25. występ w sezonie.
W tabeli Championship Leeds jest liderem z dorobkiem 51 punktów. Natomiast Birmingham City po piąty z rzędu meczu bez wygranej zajmuje siedemnastą pozycję, mając na koncie 29 punktów.
W innych sobotnich meczach Championship również wystąpili Polacy. Kamil Grabara zagrał 90 minut w bramce Huddersfield Town, a jego zespół wygrał z Blackburn Rovers 2:1.
Czyste konto w barwach Millwall zachował Bartosz Białkowski w wygranym spotkaniu z Brentford FC 1:0. Kamil Grosicki natomiast rozegrał 66 minut, a jego Hull City pokonało na wyjeździe QPR 2:1.