Szalony mecz FC Barcelony! Piękny gol Messiego, wątpliwa "jedenastka" i kuriozalne pudło [WIDEO]

Christian Bertrand / Shutterstock.com
FC Barcelona na dobre wróciła do walki o mistrzostwo Hiszpanii. Podopieczni Ronalda Koemana dziś wygrali z Hueską 4:1. Poniedziałkowy wieczór był wyjątkowy dla Leo Messiego.
Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że po końcowy triumf w LaLiga sięgnie zespół Atletico Madryt. "Rojiblancos" w ostatnich tygodniach złapali jednak wyraźną zadyszkę i ich przewaga nad rywalami znacznie zmalała.
FC Barcelona po dzisiejszym zwycięstwie z Hueską zbliżyła się do lidera tabeli. Do wygranej z beniaminkiem "Dumę Katalonii" poprowadzili Messi i Griezmann.
Dzisiejszy wieczór był szczególny dla Argentyńczyka. 33-latek - licząc wszystkie rozgrywki - zagrał w barwach Barcy po raz 767. Tym samym wyrównał rekord Xaviego. Były pomocnik również zanotował 767 oficjalnych spotkań dla "Blaugrany".
Messi swój wyczyn upamiętnił w najlepszy możliwy sposób. W 13. minucie spotkania zdobył wyjątkowej urody gola. Huknął sprzed pola karnego, piłka dwa razy odbiła się od poprzeczki i ugrzęzła w siatce. Tym samym Argentyńczyk zdobył co najmniej 20 ligowych goli w trzynastym sezonie z rzędu.
Argentyńczykowi pięknego trafienia pozazdrościł Griezmann. Francuz w 35. minucie pokazał, że także potrafi uderzyć z dystansu. Bramkarz rywali nie miał nic do powiedzenia przy potężnym strzale 29-latka.
Przyjezdni tuż przed przerwą zdobyli gola kontaktowego. Po kontrowersyjnym rzucie karnym do siatki trafił Mir.
Nadzieje beniaminka na korzystny rezultat odżyły jednak tylko na kilka chwil. W 53. minucie zrobiło się 3:1, gdy Mingueza wpisał się na listę strzelców po podaniu od Messiego.
Hueska niespodziewanie mogła wrócić do gry w 58. minucie. Mir tym razem jednak fatalnie spudłował. Napastnik był niepilnowany, miał przed sobą pustą bramkę, ale uderzył tak, że futbolówka przeleciała nad poprzeczką.
Barcelona ostatecznie wygrała 4:1. Wynik spotkania w 90. minucie ustalił Messi. Dzięki temu zwycięstwu "Duma Katalonii" do liderującego Atletico traci tylko cztery "oczka". Wszystko wskazuje na to, że sprawa mistrzowskiego będzie ważyła się do ostatnich kolejek.
Daniel Makarewicz15 Mar 2021 · 22:54