Szalony mecz w Dortmundzie: Legia z Borussią strzeliły dwanaście goli!

22 lis 2016 | 22:36 85
Źródło zdjęcia: Shutterstock
Legia przegrała na wyjeździe z Borussią Dortmund w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Od pierwszych minut przewagę osiągnęła Borussia, legioniści próbowali pojedynczych kontr, jednak bez efektów. Ale do czasu - po nieco niemrawym początku spotkanie nabrało barw i okazało się nawet nie tyle emocjonujące, co po prostu szalone.

W 10 minucie legioniści wyszli na prowadzenie. Odjidja-Ofoe stanął w polu karnym naprzeciwko Bartry, a następnie spokojnym strzałem zewnętrznym podbiciem minął i obrońcę, i bramkarza. 1:0 dla Wojskowych!

Siedem minut później gospodarze wyrównali. Dembele mięciutko wrzucił w pole karne, zza linii obrony wyskoczył Kagawa i strzałem z bliskiej odległości pokonał Cierzniaka.

Minutę później Borussia już prowadziła. Znów Dembele podawał do Kagawy, ten wykorzystał dziurę w obronie Legii, zwiódł jeszcze jednego z defensorów i ponownie nie dał szans polskiemu bramkarzowi.

W 20 minucie Dortmundczycy zdobyli kolejną bramkę. Cierzniak piąstkował piłkę wprost w nadbiegającego Sahina, któremu zapisano trafienie.

W 24 minucie Legia odrobiła jednego gola. Prijović w świetnej sytuacji w polu karnym płaskim uderzeniem pokonał bramkarza.

Pięć minut później Borussia prowadziła już 4:2. Dembele minął Czerwińskiego i z bliskiej odległości przebił rękawice Cierzniaka.

W 32 minucie na 5:2 podwyższył wracający po kontuzji gwiazdor zespołu. Kagawa podał do Reusa, który w sytuacji sam na sam z Cierzniakiem nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce.

Do przerwy więcej goli już nie padło, ale nie był to koniec emocji - mecz okazał się zaskakująco otwarty, podobnie jak zaskakująca (niestety negatywnie) była tego dnia forma bramkarza legionistów.

Siedem minut po wznowieniu szóstego gola dla Borussii dołożył Reus po podaniu Dembele, Cierzniak był bez szans.

W 57 minucie Radović podciągnął z piłką kilkadziesiąt metrów, perfekcyjnie podał do Kucharczyka, który bez problemów pokonał golkipera gospodarzy.

W 71 minucie jedną z nielicznych dobrych interwencji tego wieczora popisał się Cierzniak, który uratował swój zespół przed akcją dwójki Aubameyang-Passlack. W 78 "ratunkowym" okazał się słupek bramki, w jaki trafiła piłka po strzale Aubameyanga.

W 81 minucie Borussia jednak podwyższyła na 7:3. Cierzniak wybronił uderzenie Schuerrle, ale wobec dobitki Passlacka był już całkowicie bezradny.

...ale nie był to koniec strzelania. Dwie minuty później bramkę precyzyjnym strzałem obok Weidenfellera zdobył Nikolić, wykorzystując podanie Radovicia.

Już w doliczonym czasie gry ósme trafienie dla BVB dołożył Reus. Jak się później okazało był to ostatni moment, gdy piłka zatrzepotała w tym meczu w siatce którejkolwiek z bramek.

Tym samym Borussia pokonała Wojskowych 8:4. Wysoka porażka nie zmienia pozycji Legii w grupie. Sporting przegrał swój mecz z Realem i o trzecim miejscu, premiowanym grą w Lidze Europy, zadecyduje bezpośrednie spotkanie legionistów z Portugalczykami, do jakiego dojdzie w ostatniej kolejce rozgrywek.

* * * * * *
Wyniki wtorkowych spotkań 5. kolejki grupy F

Borussia Dortmund - Legia Warszawa 8:4 (5:2)

Bramki: Shinji Kagawa 17, 18, Sahin 20, Dembele 30, Reus 32, 52, 90+3, Passlack 81 - Prijović 10, 24, Kucharczyk 58, Nikolić 83.

Borussia: Weidenfeller - Rode, Ginter, Bartra (62 Durm), Passlack - Sahin (71 Aubameyang), Pulisic, Kagawa, Castro, Dembele (73 Schuerrle) - Reus.

Legia: Cierzniak - Bereszyński, Czerwiński, Pazdan, Rzeźniczak - Kopczyński, Guilherme (55 Jodłowiec) - Kucharczyk, Radović, Odjidja-Ofoe (75 Nikolić) - Prijović (70 Wieteska).

Sędziował: Martin Stroembergsson (Szwecja).
Żółte kartki: Ginter - Odjidja-Ofoe, Pazdan.

* * *
Sporting Lizbona - Real Madryt 1:2 (0:1)
Bramka: Adrien Silva 80-karny - Varane 29, Benzema 87.

Sporting: Patricio - Pereira, Coates, Semedo, Zeegelaar - Martins, Carvalho, Adrien Silva, Bruno Cesar (62 Campbell) - Dost (77 Andre), Ruiz (67 Schelotto).

Real: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo (71 Coentrao) - Modrić, Kovacić, Vazquez, Isco (67 Benzema), Bale (58 Asensio) - Ronaldo.

Sędziował: William Collum (Szkocja)
Żółta kartka: Ruiz, Campbell, Andre - Marcelo, Kovacić.
Czerwona kartka: Pereira (64, Sporting).

Źródło: własne/asinfo.
26 lis 2016 | 16:58
+1
....
24 lis 2016 | 22:50
0
Teraz tylko puknąć Sporting u siebie i zagrać w LE. Legia zarobi jakieś 13mln EURO na czysto (po karach). Zimą transfery i wiosną skład Legii wygląda tak: Malarz- Wszołek, Padan, Salamon, Jędrzejczyk- Radovic, Moulin, Odjidja, Guilherme- Nikolics, Prijovics. Możemy grać o finał LE bo mistrza mamy pewnego
23 lis 2016 | 20:11
+5
Trzeba pochwalić legie za ten mecz strzelić 4 gole borrusi na wyjezdzie to nie jest łatwy wyczyn.Brawo Legia!
0
Borussia grala w defensywie katastrofalnie , jak Real 2 tyg temu z tym ze w ofensywie zagrala zajebiscie no I powrot mojego ulubionego zawpdnika borussi Reus :)
23 lis 2016 | 07:59
+1
Kolejna drużyna po realu zlekceważyła polaczków i dała sobie tyle nastrzelać.
-3
http://ukrytetyperstwo.blogspot.com/ Wczorajszy kupon kurs 54 trafiony i skan juz na blogu! codziennie trafiaja kupony ! na dzis kupon juz dostepny znowu kurs miedzy 20-100! polecam ich!
23 lis 2016 | 01:36
+16
Ten oferma bramkarz i lysy stoper z Pogoni to niewypaly transferowe.Powinni sie ich pozbyc jak najszybciej,tylko gdzie znajda chetnych na takie kaleki.
23 lis 2016 | 07:55
+6
Czyli Czerwiński i Cierzniak.Dokładnie masz rację kolego.To były najsłabsze ogniwa Legii.Bez tych panów Legia mogła stracić 2-3 bramki mniej .Pogonić ich w zimie-Cierzniaka do 1 ligi np do Olimi Grudziądz,Czerwińskiego z powrotem do Pogoni albo niech wraca do Termaliki.
23 lis 2016 | 07:56
-2
Olimpi Grudziądz :)
23 lis 2016 | 00:55
+3
Ile by bramek legia nie zdobyla. To i tak dzisiaj by przegrala wyraznie. Szkoda mi chlopakow bo walczyli ale takie porazki bola. Mam nadzieje ze szybko o tym zapomna. Atmosfera na stadionie byla super. Milo bylo zobaczyc miny na poczatku meczu niemieckich kibicow.
23 lis 2016 | 00:36
+2
Szacunek dla Legi po tym meczu. Kibice (zwłaszcza ci, którzy oglądali spotkanie na stadionie w Dortmundzie) mogą być naprawdę zadowoleni i wdzięczni, ponieważ zobaczyli ciekawe spotkanie oraz dużo goli.
23 lis 2016 | 00:25
+18
Czulem sie jakbym oglądam mecz na orliku,a nie ligę mistrzów. Otwarty, radosny futbol
23 lis 2016 | 00:17
-6
Haha wy jesteście niespełna rozumu chyba,8:4 baty jak niewiem a wy piszecie Odrodzenie legii haha serio?
23 lis 2016 | 04:01
+9
Jeśli porównasz ten mecz do poprzedniego z BVB, i nie widzisz różnicy... cóż, zacznij się interesować książkami, filmem, baletem, czymkolwiek - bo piłka nie jest dla Ciebie
23 lis 2016 | 00:08
+2
14 goli dostac w dwumeczu. Przebili kompromitacje widzewa kiedy bylo 9:0. Wsytd jak cholera na cala europe,a sloiki sie raduja jak mysz na ser
24 lis 2016 | 22:53
+1
kurwa widzewska 9-0 to dostała w jednym meczu, a nie w dwumeczu. Legia jako jedyna w Europie strzeliła 3 gole Realowi w tym sezonie LM i 4 gole BVB. to powód do dumy śmieciu
23 lis 2016 | 00:03
+15
Cierzniak zamiast Malarza, Czerwiński na środku zamiast Rzeżnika, i to wystarczyło żeby z solidnej obrony zrobić sito.. Ofensywa bez zmian na dużym plusie. Z ustawieniem i składem przeciw Realowi mogliby się pokusić nawet o zwycięstwo.
23 lis 2016 | 00:02
+6
LUDZIE!! w dwumeczu legia przegrała handicapem 10 goli . po prostu ich rozjechali!! jak ja tu kur... czytam i widze że wow ale fajnie albo odrodzenie legi to ja się zastanawiam czy WY jesteści normalni i świadomi co to się stało i jak borusie obchodzą te 4 stracone gole ? zagrali by jeszcze pare razy trener borusi bardziej by krzyknoł na swoich obrońców to moglo by być dalej np 5:0 7:0 6:1 albo 9:5 nawet . bo by sobie chcieli akcyjki pograc ...sa analizy które pokazuja ze legia w obydwu meczach nie umiala utrzymać się przy pilce więcej jak 2-3 sekundy . to że strzelili drużynie która sobie mogła zagrać total full atak 4 gole to żadna radość ...bo w 5 meczach jest 24 stracone. z czego Wy się kurwa tu niektórzy cieszycie . taki niemiec to musi szydzić z naiwności co niektórych . ja tam nic nie mam osobistego do Was ale weźcie Wy przejzyjcie na oczy ze nas rozkurwili a to że strzelili 4 bramki nie ma nic poza tym że borusia na to pozwolila .
23 lis 2016 | 04:04
+6
A czy ty 'kurwa' myślisz 'kurwa', że 'kurwa' BVB to jest równy przeciwnik dla Legii?
Czy ty naprawdę się spodziewałeś remisu czy wygranej?

Gościu, to są 2 klasy różnicy w jakości gry.

Dodajmy jeszcze, że dzisiejszy bramkarz Legii może wiązać sznurowadła Malarzowi, 3-4 bramki były do wybornienia.
22 lis 2016 | 23:41
+8
Pierwszy błąd trenera Magiery brak Malarza! ze Sportingiem wszystko możliwe może takie 5:4 :D
23 lis 2016 | 12:39
0
Magiera i tak wiedzial ze przegraja wiec chcial zrobic to s przytupem i widac ze szanuje nawet gorszych zawodnikow dajac im grac
22 lis 2016 | 23:39
+5
Ja zadam jedno pytanie...Co to kurwa był za mecz?! :D Multum bramek i akcji. Cieszy ten wynik pomimo porażki. Jacek Magiera na nowo odrodził Legię.
22 lis 2016 | 23:32
+8
Nie wiem czy ja oglądałem inny mecz czy co, ale z tego co pamiętam to pierwszą bramkę strzelił Prijović a nie Ofoe. "Odjidja-Ofoe stanął w polu karnym naprzeciwko Bartry, a następnie spokojnym strzałem zewnętrznym podbiciem minął i obrońcę, i bramkarza. 1:0 dla Wojskowych!".
Brawa dla Legii za walkę. Widać że chcą grać i nie odpuszczają. Magiera ładnie ich poukładał. Widać kolosalną różnicę między tym meczem a poprzednim z BvB kiedy to trenerem był jeszcze Hasi. :)
22 lis 2016 | 23:29