Szalony mecz w Neapolu. Sześć goli, wygrana Napoli i dwa trafienia Arkadiusza Milika! [VIDEO]

sscnapoli.it
SSC Napoli wygrało na własnym stadionie z AC Milanem 4:2. Dwa gole strzelił Arkadiusz Milik.

Pierwsze minuty to odważna i lepsza gra mediolańczyków. W ósmej minucie doskonałą szansę na objęcie prowadzenia zaprzepaścił Ignazio Abate. Włoski defensor posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

Z czasem przeważać zaczęli gospodarze i coraz więcej działo się pod bramką Gianluigiego Donnarummy. Na pierwszego gola nie musieliśmy czekać długo. Już w osiemnastej minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Milik. Po strzale Driesa Mertensa piłka odbiła się od słupka i szczęśliwie spadła pod nogi Polaka, które nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

W kolejnych minutach przewaga podopiecznych Maurizio Sarriego nie malała. Napoli nadal atakował i szukało kolejnej bramki. W 34 minucie gospodarze prowadzili już 2:0. A strzelcem gola ponownie został Arkadiusz Milik. Tym razem nasz napastnik pięknym uderzeniem głową pokonał bezradnego golkipera Milanu.

Druga połowa zaczęła się zupełnie nieoczekiwanie. Najpierw w 51 minucie kontaktowego gola dla gości zdobył M'Baye Niang po kapitalnej akcji indywidualnej. A za moment mieliśmy już remis. Cudownym strzałem w samo okienko bramki Reiny tuż sprzed pola karnego popisał się Hiszpan Suso.

Na odpowiedź Napoli trzeba było czekać dwadzieścia minut. Uderzenie Driesa Mertensa sparował Gianluigi Donnarumma, ale wobec dobitki Jose Callejona Włoch był już bezradny. W doliczonym czasie gry zawodnicy Maurizio Sarriego podwyższyli jeszcze prowadzenie.

SSC Napoli ostatecznie pokonało AC Milan 4:2. Warto zaznaczyć, że w 73 minucie na boisku zameldował się Piotr Zieliński. Goście natomiast kończyli mecz w dziewięciu - czerwone kartki zobaczyli Juraj Kucka oraz M'Baye Niang.