Szalony mecz we Florencji! Dublety Ibrahimovicia i Vlahovicia, pierwsza porażka Milanu w tym sezonie [WIDEO]

Spotkanie Fiorentiny z Milanem obfitowało w emocje i bramki z obu stron. Ostatecznie gospodarze z Florencji wygrali 4:3.
Wynik spotkania otworzył Alfred Duncan. Reprezentant Ghany wykorzystał fatalne błędy defensywy Milanu.
Kilka minut później Fiorentina mogła podwyższyć prowadzenie. Jose Callejon dorzucił piłkę do Dusana Vlahovicia, ale najskuteczniejszy piłkarz "Violi" oddał niecelny strzał głową.
W końcu do głosi doszli "Rossoneri". W niedługim odstępie czasu dwie dobre okazje zmarnował Rafael Leao.
Drugi cios wyprowadzili jednak gospodarze. Tuż przed przerwą Riccardo Sapponara oddał niezwykle precyzyjny strzał sprzed pola karnego.
W 60. minucie Ciprian Tatarusanu skapitulował po raz trzeci. Na listę strzelców wpisał się Vlahović.
Kilkadziesiąt sekund później nastąpiła odpowiedź Milanu. Zlatan Ibrahimović odnalazł się w polu karnym i huknął, nie dając szans na interwencję Pietro Terracciano, który zastępuje kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego.
W 67. minucie "Ibra" skompletował dublet. Szwedzki napastnik wykorzystał podanie Theo Hernandeza, który przeprowadził świetną akcję na lewym skrzydle.
Hernandez pomógł w zdobyciu drugiej bramki Milanu, ale później popełnił fatalny błąd, który poskutkował czwartym trafieniem Fiorentiny. Lewy obrońca stracił piłkę blisko pola karnego, ta trafiła pod nogi Vlahovicia, który strzelił drugiego gola w tym meczu.
W doliczonym czasie gry "Rossoneri" trafili na 4:3. Do własnej bramki piłkę skierował Lorenzo Venuti. Podopieczni Stefano Piolego nie zdołali już doprowadzić do remisu.
Milan poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie ligowym, ale nadal zajmuje drugie miejsce w lidze. Jutro Napoli może odskoczyć "Rossonerim" na dystans trzech punktów, jeśli pokona Inter.
Adam Kłos20 Nov 2021 · 22:44