Szanghaj: Kubot i Przysiężny grają dalej

Mitch Gunn/Shutterstock
Łukasz Kubot oraz Michał Przysiężny pokonali swoich rywali i awansowali do drugiej rundy turnieju tenisowego w Szanghaju.

Łukasz Kubot pokonał Francuza Lucasa Pouille w dwóch setach - 6:4, 6:4. Lepiej spotkanie zaczął rywal, który w pierwszym secie prowadził już 3:1. Polak szybko jednak odrobił straty, najpierw doprowadził do remisu 3:3, by ostatecznie wygrać 6:4. Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Nasz tenisista szybko objął wysokie prowadzenie 4:0, którego nie oddał już do końca seta.

Michał Przysiężny również pokonał swojego przeciwnika w dwóch setach - Rajeeva Rama ze Stanów Zjednoczonych 6:4 i 6:3. Pierwszy set był zacięty od samego początku - od 3:3, przez 5:4 i ostatecznie 6:4 dla polskiego zawodnika. Drugi set był o wiele spokojniejszy, gdyż Polak prowadził 4:2, by ostatecznie wygrać 6:3.

Łukasz Kubot w następnej rundzie spotka się z Pierre-Huguesem Herbertem albo z Woong-Sun Junem. Przysiężny natomiast zagra z Włochem Simone Bolellim.
Źródło: sportowefakty.wp.pl