Szczęśliwe zwycięstwo Hiszpanii z walecznym Iranem! Zadecydował przypadkowy gol Diego Costy [VIDEO]

CP DC Press / shutterstock.com
Hiszpania wygrała z Iranem 1:0 w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata w Rosji.
Hiszpanie bardzo długo męczyli się z doskonale broniącym się Iranem. Wynik spotkania otworzyli dopiero w 54 minucie i to w bardzo przypadkowy sposób. Po zagraniu do Diego Costy w pole karne, interweniował irański obrońca, ale na tyle niefortunnie, że nabił napastnika rywali, a piłka wpadła do siatki.
Podopieczni Carlosa Queiroza rzucili się do odrabiania strat i byli niezwykle bliscy wyrównania w 62 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do bramki strzeżonej przez Davida De Geę wpakował Ezarolahi. Sędzia liniowy natychmiast jednak wskazał na pozycję spaloną, co potem potwierdził arbiter główny po konsultacji z VAR i gol ostatecznie nie został uznany.
Kolejną kapitalną okazję Iran miał w 82 minucie. Amiri ośmieszył na lewym skrzydle Gerarda Pique, zakładając mu siatkę, dośrodkował na głowę Mehdiego, który minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Irańczycy nie zdołali jednak strzelić wyrównującego gola i skończyło się szczęśliwym zwycięstwem Hiszpanii 1:0.