Szczęsny obronił rzut karny, ale Juventus przegrał z Lazio! [WIDEO]

Marco Canoniero / Shutterstock.com
Juventus FC przegrał na wyjeździe z Lazio Rzym 1:3 (1:1) w sobotnim meczu 15. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Na Stadio Olimpico "Stara Dama" objęła prowadzenie w 25. minucie. Wówczas Cristiano Ronaldo otrzymał podanie od Rodrigo Bentancura i strzałem z bliskiej odległości pokonał Thomasa Strakoshę.
W doliczonym czasie gry pierwszej połowy gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania dzięki trafieniu Luiza Felipe, który po dośrodkowaniu Luisa Alberto głową umieścił futbolówkę w siatce.
Gola dającego rzymianom prowadzenie strzelił w 74. minucie Sergej Milinković-Savić, który po podaniu Alberto znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym i pokonał go w tym pojedynku. Rezultat spotkania na 3:1 ustalił już w doliczonym czasie gry Felipe Caicedo.
Polski golkiper rozegrał całe spotkanie w barwach turyńskiego zespołu i został ukarany żółtą kartką. W 79. minucie reprezentant Polski obronił rzut karny, wykonywany przez Ciro Immobile, a także dobitkę z najbliższej odległości. Wcześniej to Polak faulował rywala w "szesnastce".
Aktualni mistrzowie Włoch mają na koncie 36 punktów i zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli Serie A. Ekipa Simone Inzaghiego z dorobkiem 33 "oczek" plasuje się na trzeciej lokacie.
Maciej Pietrasik07 Dec 2019 · 22:52
Źródło: asinfo./Twitter