Szczęsny ponownie zachował czyste konto, wygrana Juventusu w Weronie

cristiano barni/Shutterstock
Juventus FC pokonał na wyjeździe Chievo Verona 2:0 (0:0) w sobotnim meczu 22. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Sami Khedira. Niemiec w 67. minucie wykorzystał dośrodkowanie Federico Bernardeschiego i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Turyńczycy podwyższyli prowadzenie w 88. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Gonzalo Higuain.
Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, bowiem w trakcie jego trwania dwóch piłkarzy zostało wyrzuconych przez sędziego z boiska. Najpierw w 37. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Samuel Bastien, a w 62. minucie czerwony kartonik obejrzał Fabrizio Cacciatore.
Całe spotkanie w barwach "Starej Damy" rozegrał Wojciech Szczęsny, z kolei w trykocie Chievo w pełnym wymiarze czasowym wystąpił Paweł Jaroszyński. Z ławki rezerwowych gospodarzy nie wstał Mariusz Stępiński.
Podopieczni Massimiliano Allegrego zajmują obecnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli, z kolei piłkarze Rolando Marana plasują się na 13. pozycji.