Szczęsny wpuścił gola, ale Roma wygrała z Sampdorią

AS Roma wygrała u siebie z Sampdorią Genua 2:1 (1:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 24. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Olimpico cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny. Prowadzenie dla wicemistrzów Włoch uzyskał tuż przed przerwą strzał głową z bliska Alessandro Florenzi.

Pięć minut po zmianie stron podwyższył efektownym uderzeniem z woleja Diego Perotti. Dla pozyskanego w styczniu z Genoa CFC Argentyńczyka było to pierwsze trafienie w nowych barwach. Siedem minut później kontaktowego gola zdobył Brazylijczyk Fernando, ale przyjezdnych na więcej nie było już stać.

"Giallorossi" dzięki dwunastej wygranej w sezonie umocnili się na piątym miejscu w tabeli i zmniejszyli do punktu stratę do czwartego Interu Mediolan. Ekipa z portowego miasta natomiast dwunastej porażki i nadal jest na siedemnastej pozycji w klasyfikacji.