Szczęsny zachował czyste konto, pewne zwycięstwo Juventusu w Bolonii

cristiano barni/Shutterstock
Bologna FC przegrała u siebie z Juventusem FC 0:3 (0:2) w niedzielnym meczu 17. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Renato Dall'Ara całe zawody między słupkami gości z Piemontu zaliczył Wojciech Szczęsny.
Prowadzenie "Starej Damie" zapewnił osiemnaście minut przed przerwą kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Miralem Pjanić. Bośniak osiem minut później zaliczył również asystę przy efektownym woleju Chorwata Mario Mandżukicia.
Dziewiętnaście minut po zmianie stron podwyższył mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego w krótki róg Francuz Blaise Matuidi. Dzięki trzynastej wygranej w sezonie obrońcy tytułu wyprzedzili Inter Mediolan i awansowali na pozycję wicelidera tabeli.
Podopieczni Roberto Donadoniego doznali natomiast drugiej porażki z rzędu i pozostali na dwunastej lokacie w klasyfikacji.