Niemcy pomogli! Szczypiorniści w ćwierćfinale [AKTUALIZACJA]

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Polscy szczypiorniści przegrali ze Słowenią 20:25 i nie sąjeszcze pewni awansu do ćwierćfinału. Wszystko zależy od wyniku meczu Niemców zEgiptem.

Po czterech kolejkach fazy grupowej nasza drużyna miała na koncie zwycięstwa zEgiptem i Szwecją oraz porażki z Brazylią i Niemcami. Polacy zajmowali czwartemiejsce w tabeli. Ostatni mecz grupowy z liderami grupy ze Słowenii miał daćostateczną odpowiedź, co czeka Polaków. Możliwości było wiele – od zajęciadrugiego miejsca w grupie po odpadnięcie z turnieju.
Początek w wykonaniu Polaków był piorunujący. Po golu PiotraWyszomirskiego do pustej bramki przez całe boisko prowadziliśmy 4:1. Przy takimwyniku z boiska na dwie minuty zejść musiał Adam Wiśniewski. Grając w przewadzeSłoweńcy wyrównali stan gry. Rozpędzeni przejęli inicjatywę i wyszli nadwubramkowe prowadzenie 6:8. Biało-czerwoni, inaczej niż w poprzednich swoichgrach, zdecydowanie chętniej korzystali ze skrzydeł. To przyniosło do przerwyremis 13:13.

W drugiej połowie podopieczni Dujszebajewa zrezygnowali z gry do skrzydeł. Niekorzystali też z usług obrotowego. Strzały z dystansu były bezskuteczne. Efekt?Po 10 minutach gry Słoweńcy mieli cztery bramki przewagi. Polacy znów musieliodrabiać straty, a to się nie udawało. Na sześć minut przed końcem nasi rywaleprowadzili pięcioma bramkami i wiadomo było, że potrzebujemy jakiegośniesamowitego zrywu żeby odwrócić losy meczu. Ten nie nastąpił. Przegraliśmy20:25.
Polacy zajmą czwarte miejsce i awansują do ćwierćfinału podwarunkiem, że Niemcy pokonają Egipt. Ten mecz od 16:30.

[AKTUALIZACJA - 18:10]

Niemcy pokonali Egipt 31:25, co oznacza, że Polacy zajmą czwarte miejsce w grupie B i w ćwierćfinale zagrają ze zwycięzcą grupy A. Będzie to Francja, Dania lub Chorwacja.