Szczypiorniści w dobrej formie przed Euro!

Reprezentacja Polski wygrała ze Szwecją 28:26 podczas towarzyskiego turnieju piłkarzy ręcznych w Irun. To ostatni etap przygotowań biało-czerwonych do rozpoczynających się niebawem mistrzostw Europy.

Na początku spotkania wynik oscylował wokół remisu, ale inicjatywę posiadali reprezentanci "Trzech Koron", którzy grali szybciej w ataku. Przewagę zbudowali jednak dopiero w końcowej fazie pierwszej połowy. To oni pierwsi trafili do siatki po długim okresie gry, w którym żadna z drużyn nie mogła zdobyć bramki. Prowadzili wtedy 10:7. Przed końcową syreną jeszcze powiększyli przewagę. Do przerwy Szwedzi prowadzili 17:13.

Pierwsza faza drugiej połowy była bardzo wyrównana, obie drużyny błyskawicznie konstruowały ataki i zdobywały kolejne bramki. Później rozkręcili się biało-czerwoni. Imponowała zwłaszcza gra Karola Bieleckiego, który był nie do zatrzymania dla Szwedów. Swoje gole dołożyli Przemysław Krajewski i Michał Szyba. Nie do pokonania był Marcin Wichary, który nie puścił gola przez kilkanaście minut. Na osiem minut przed końcem prowadziliśmy 27:23.

Nerwowo zrobiło się dopiero w w samej końcówce spotkania, gdy graliśmy w osłabieniu po karze dla Kamila Syprzaka. Ostatecznie Polacy pokonali wicemistrzów olimpijskich z Londynu 28:26.

Biało-czerwonych czeka w Irun jeszcze jeden sprawdzian. Ich rywalem będzie reprezentacja Hiszpanii.

Polska - Szwecja 28:26 (13:17)

Polska: Wichary, Wyszomirski – Lijewski 4, Krajewski 4, Bielecki 7/1, Wiśniewski 1, Jurecki 4, Grabarczyk, Gliński, Syprzak, Daszek 4/1, Gębala, Łucak 2, Szyba 1, Chrapkowski 1, Masłowski