Szczypiorniści w dobrej formie. Wygrali z Brazylią

Reprezentacja Polski wygrała z Brazylią 27:23 podczas towarzyskiego turnieju w Irun. Dla podopiecznych Michaela Bieglera to próba generalna przed mistrzostwami Europy.

Na początku meczu żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy. W końcu udało się to Polakom, którzy po trzech golach z rzędu prowadzili 8:5. Biało-czerwoni dobrze grali w obronie, a w dodatku potrafili wykorzystać szybkie ataki. Do przerwy było 14:9 dla naszej drużyny.

W pierwszym fragmencie po zmianie stron Polacy nadal grali bardzo dobrze. W 39. minucie spotkania prowadzili 19:13, ale później w grze biało-czerwonych coś się zacięło. Dobrze spisywał się bramkarz Brazylii, a nasi szczypiorniści mieli problemy z rozegraniem ataku. W efekcie przewaga stopniała do trzech goli.

W końcówce Polacy uratowali zwycięstwo. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się skuteczny Przemysław Krajewski, a w bramce wyśmienicie spisywał się Piotr Wyszomirski, który bronił w arcytrudnych sytuacjach.

Polska - Brazylia 27:23 (14:9)

Polska: Szmal, Wyszomirski - Krajewski 6, Daszek 4, Syprzak 3, M.Jurecki 3, Bielecki 3, Lijewski 3, Gliński 2, Gębala 1, Orzechowski 1, Wiśniewski 1, Łucak, Koniz, Grabarczyk, Szyba, Masłowski, Chrapkowski.