Sześć bramek i remis w meczu Anderlechtu, Teodorczyk na ławce

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Standard Liege przegrał u siebie z Anderlechtem Bruksela 3:3 (2:3) w niedzielnym meczu 24. kolejki rozgrywek belgijskiej Jupiler Pro League.
Na Stade Maurice Dufrasne całe zawody z ławki rezerwowych obserwował Łukasz Teodorczyk. Gospodarze dwukrotnie obejmowali przed przerwą prowadzenie, ale straty "Fiołków" z nawiązką odrobiał Sofiane Hanni.
Reprezentant Algierii jeszcze w pierwszej połowie trzykrotnie celnie przymierzył do siatki miejscowych. Po zmianie stron remis i punkt drużynie z Walonii uratował Christian Luyindama. Dla Kongijczyka było to drugie trafienie w tym spotkaniu. Wcześniej wynik konfrontacji otworzył znany z występów w Legii Warszawa Portugalczyk Orlando Sa.
"Les Rouges" po dziewiątym podziale punktów w tym sezonie są dopiero na jedenastym miejscu w tabeli, natomiast broniące tytułu "Fiołki" plasują się na trzeciej lokacie w klasyfikacji.