Sześć bramek i remis w spotkaniu Groningen

Youtube
FC Groningen zremisował u siebie z Heraclesem Almelo 3:3 (3:1) w pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Euroborg jeszcze przed przerwą gole dla gospodarzy strzelali kolejno Tom van Weert, Jesper Drost oraz po efektownej indywidualnej akcji Mimoun Mahi. Przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Jamiro Monteiro, po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego.
Osiemnaście minut po zmianie stron kontaktową bramkę uzyskał Vincent Vermeij, a dwanaście minut przed końcem kapitalnym uderzeniem z dystansu do wyrównania doprowadził Robin Proepper.
Podopieczni Ernsta Fabera po drugim z rzędu remisie pozostali na trzynastej lokacie w tabeli. Drużyna, którą dowodzi John Stegeman, podzieliła się punktami z rywalami po raz piąty w sezonie i jest dwunasta w klasyfikacji. Obie ekipy nadal dzieli tylko "oczko".