Sześć bramek w Lubinie, zwycięstwo Zagłębia

asinfo
Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie w drugim piątkowym meczu 9. kolejki Ekstraklasy Cracovię 4:2 (1:0). Dla podopiecznych Piotra Stokowca jest to czwarte zwycięstwo w bieżącym sezonie.

W efekcie Miedziowi przesunęli się na drugie miejsce w ligowej tabeli. Na chwilę obecną mają oni na swoim koncie piętnaście punktów. Natomiast Pasy po dziewięciu rozegranych spotkaniach plasują się na siódmej lokacie. Co ważne, podopieczni Jacka Zielińskiego już od czterech spotkań nie mogą wygrać. Ostatni raz triumf w lidze zanotowali w połowie sierpnia. Wówczas Cracovia pokonała na wyjeździe Koronę Kielce (3:0).

* * * * * *
Tak padały bramki:

1:0 Sretenović (sam.)
Gospodarze wyszli na prowadzenie w 22. minucie meczu. Futbolówkę we własnej bramce dość niefortunnie umieścił Sreten Sretenović. Bez szans na skuteczną interwencję był w tej sytuacji Krzysztof Pilarz.

2:0 Kubicki
Na dwubramkowe prowadzenie Zagłębie Lubin wyprowadził Jarosław Kubicki. 20-latek w tej sytuacji z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki krakowskiego zespołu.

2:1 Cetnarski
Nadzieję w serca kibiców Pasów wlał w 66. minucie Mateusz Cetnarski, który na gola zamienił rzut karny podyktowany za faul w szesnastce Dąbrowskiego.

3:1 Janus
Pasy nie cieszyły się jednak długo z bramki kontaktowej, bowiem chwilę później Krzysztof Janus sprytnym strzałem z bliskiej odległości pokonał Krzysztofa Pilarza.

4:1 Dąbrowski
Cracovię dobił w 74. minucie Maciej Dąbrowski, który strzałem głową pokonał golkipera przyjezdnych. Asystę przy tym trafieniu zaliczył świetnie dośrodkowujący z narożnika boiska Krzysztof Janus.

4:2 Jendrisek
Wynik spotkania ustalił w ostatecznym rozrachunku Erik Jendrisek. Napastnik gości, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, pewnym strzałem pokonał Konrada Forenca.

Zawodnik meczu: Janus
Wybór najlepszego piłkarza spotkania nie był łatwy, bowiem wielu graczy pokazało się w piątkowy wieczór z bardzo dobrej strony. Ostatecznie wyróżnienie trafiło w ręce Krzysztofa Janusa, który od początku był motorem napędowym swojego zespołu.

Ciekawostka meczu: Beniaminek Ekstraklasy w pięciu ostatnich spotkaniach przeciwko Cracovii nie zanotował zwycięstwa. Co więcej, szkoleniowiec gospodarzy Piotr Stokowiec mierzył się do tej pory z Pasami trzykrotnie - wszystkie starcia przegrał.

* * * * *
Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2 (1:0)
Bramki: Sretenović 21 (sam.), Kubicki 56, Janus 67, Dąbrowski 74 - Cetnarski 66 (kar.), Jendrisek 80.

Zagłębie Lubin: Forenc - Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra - Tosik, Kubicki, Janus (90. Żmijewski), Rakowski (81. Piątek), Janoszka (85. Jach) - Piątek.

Cracovia: Pilarz - Rymaniak, Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz - Zjawiński (78. Jendrisek), Dąbrowski, Cetnarski, Covilo, Kapustka (62. Dialiba) - Budziński (62. Zejdler).

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa).

Żółte kartki: Dąbrowski.