Sześć goli i wyjazdowe zwycięstwo Realu Madryt z Celtą Vigo

charnsitr / shutterstock.com
Real Madryt pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 2:4 (0:1) w niedzielnym meczu 12. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Goście spotkania objęli prowadzenie w 23. minucie. Wówczas Karim Benzema wybiegł na wolne po podaniu Luki Modrica i trafił w prawą stronę bramki.
Przewaga "Królewskich" powiększyła się w 56. minucie, kiedy to Gustavo Daniel Cabral popełnił błąd i umieścił futbolówkę we własnej siatce. Bramkę kontaktową udało się zdobyć gospodarzom pięć minut później za sprawą trafienia Hugo Mallo, przy którym asystował Brais Mendez.
Bramkę na 3:1 w 83. minucie zdobył Sergio Ramos. Hiszpański defensor podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pokonał golkipera rywali strzałem z rzutu karnego. Czwarte trafienie zapisał na swoje konto w doliczonym czasie gry Daniel Ceballos, a wynik starcia na 4:2 ustalił w czwartej minucie doliczonego czasu gry Brais Mendez.
Od 87. minucie Celta grała w osłabieniu po tym, jak Gustavo Daniel Cabral został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.
Zespół z Santiago Bernabeu zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli Primera Division i ma na koncie 20 punktów. Celta z dorobkiem 14 "oczek" plasuje się na 14. pozycji.

Jakub Kreśliński11 Nov 2018 · 22:44