Sześć goli w Amsterdamie, Ajax wygrał z Vitesse

Media Whalestock / shutterstock.com
Ajax Amsterdam pokonał u siebie Vitesse Arnhem 4:2 (1:0) w meczu 32. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na Johan Cruijff Arena prowadzenie półfinalistom bieżącej edycji Ligi Mistrzów zapewnił cztery minuty przed przerwą Hakim Ziyech. Marokańczyk wykończył z kilku metrów znakomite zagranie w pole karne Dusana Tadica. Serb dziewięć minut po zmianie stron wykorzystał rzut karny, a po kolejnych czterech minutach podwyższył uderzeniem głową po koźle Matthijs de Ligt.
Osiem minut później efektownym wolejem popisał się Navarone Foor, ale dziesięć minut przed końcem skutecznie odpowiedział Tadić, po raz drugi pewnie wykonując "jedenastkę". Rozmiary przegranej przyjezdnych zmniejszył tylko jeszcze strzałem głową dwie minuty później Algierczyk Oussama Darfalou.
Podopieczni Erika ten Haga po 26. zwycięstwie w sezonie umocnili się na czele tabeli. Zespół z Geldrii doznał natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na szóstej lokacie w klasyfikacji.