Sześć goli w meczu Celty Vigo

Natursports/Shutterstock
Celta Vigo zremisowała na własnym stadionie z UD Las Palmas 3:3 w spotkaniu trzeciej kolejki ligi hiszpańskiej. Gospodarze nie potrafili wygrać, mimo że ich rywale od 11. minuty meczu, grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę obejrzał wtedy bramkarz beniaminka, Javi Varas.

Hiszpański golkiper został ukarany przez sędziego za faul w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Fabian Orellana. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie. Pięć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Daniel Wass, który z bliskiej odległości trafił na pustą bramkę, dobijając strzał Orellany.

W 23. minucie spotkania, goście zdołali strzelić gola kontaktowego. Sergio Araujo otrzymał podanie w polu karnym rywali, minął Sergio Alvareza i skierował piłkę do bramki. Trzy minuty po przerwie gospodarze znowu prowadzili dwoma bramkami. Rezerwowego bramkarza, Raula Lizoaina pokonał Nolito. Goście grali jednak do końca i doprowadzili do wyrównania. Najpierw drugą bramkę zdobył Araujo, a później trafienie zaliczył Simon.

Po remisie Celta zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma dwa punkty straty do prowadzącej FC Barcelony. Las Palmas jest na trzynastej pozycji w lidze.