Szkocja rozgromiła Ukrainę. Udany rewanż za baraże o awans do MŚ [WIDEO]

Jamie Johnston / Press Focus
Reprezentacja Szkocji zbliżyła się do awansu do Dywizji A Ligi Narodów. Podopieczni Steve'a Clarke'a wygrali z Ukrainą 3:0.
Mecz obu drużyn był niejako rewanżem za czerwcowy baraż o awans do mistrzostw świata. Wtedy lepsi byli Ukraińcy, którzy wygrali w Glasgow 3:1.
Szkoci objęli prowadzenie w 70. minucie. Piłka przypadkowo trafiła w pole karne do Johna McGinna, ten wygrał walkę o pozycję z ukraińskim obrońcą i płaskim uderzeniem trafił do siatki.
Gospodarze w końcówce strzelili dwa gole. Bohaterem był Lyndon Dykes, który pojawił się na boisku na kwadrans przed końcem gry. Do bramki trafił w 80. i 87. minucie.
Reprezentacja Szkocji dzięki zwycięstwu objęła prowadzenie w tabeli grupy 1 Dywizji B. Po czterech meczach ma na koncie dziewięć punktów. Druga Ukraina ma o dwa oczka mniej.
Oba zespoły jeszcze w tym oknie reprezentacyjnym będą miały okazję do rewanżu. Ponownie spotkają się 27 września. Wcześniej Szkoci zagrają z Irlandią, a Ukraińcy z Armenią.
Marcin Karbowski21 Sep 2022 · 22:49