Szkocja: Siedem goli w meczu Augustyna

10022007008-1, wikipedia
Błażej Augustyn zadebiutował w drużynie Heart of Midlothian FC. Jego zespół w meczu pierwszej kolejki Scottish Premier League pokonał na własnym stadionie Saint Johnstone FC 4:3.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił w czwartej minucie gry, inny debiutant, Juanma Delgado. Była to jedyna bramka, która padła w pierwszej połowie meczu.

Siedem minut po przerwie piłkarze Robbiego Neilsona prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisał się Jamie Walker, który dobił strzał Osmana Sowa z rzutu karnego. St. Johnstone zdołało strzelić gola kontaktowego w 56. minucie spotkania, po trafieniu Simona Lappina, ale sześć minut później bramkarza gości pokonał Callum Paterson.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, zawodnicy Tommy'ego Wrighta zdobyli drugą bramkę, po uderzeniu Johny'ego Suttona, a trzy minuty później było 3:3 po golu Grahama Cumminsa. Wynik spotkania na 4:3 ustalił w 80. minucie gry, Sam Nicholson. W 84. minucie meczu, Błażej Augustyn został ukarany żółtą kartką.

27-letni obrońca trafił do szkockiej drużyny w letnim okienku transferowym. Wcześniej przez dwa sezony bronił barw Górnika Zabrze.

Kolejnym rywalem "Serc" będą zawodnicy Dundee FC. Mecz drugiej kolejki ligi szkockiej rozegrany zostanie 8 sierpnia.

********
Heart of Midlothian FC - Saint Johnstone FC 4:3 (1:0)
Bramka: Delgado 4, Walker 52, Paterson 62, Nicholson 80 - Lappin 56, Sutton 76, Cummins 78