Szlagier dla Borussii Dortmund, grał Piszczek

ninopavisic/Shutterstock
Borussia Dortmund wygrała u siebie z Borussią Moenchengladbach 2:1 (1:1) w meczu otwierającym zmagania 17. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Signal-Iduna-Park całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Łukasz Piszczek.
Prowadzenie ekipie z Zagłębia Ruhry zapewnił trzy minuty przed przerwą Jadon Sancho. Anglik w polu karnym minął obrońcę i płaskim strzałem z ostrego kąta w długi róg skierował piłkę do siatki. Wyrównał w doliczonym czasie pierwszej połowy mocnym uderzeniem z kilku metrów Christoph Kramer.
Dziewięć minut po zmianie stron rezerwowy Mario Goetze zagrał płasko w pole karne, gdzie Marco Reus dopełnił z bliska tylko formalności i miejscowi odzyskali przewagę, której nie pozwolili już sobie odebrać.
"Die Schwarzgelben" po trzynastym zwycięstwie w sezonie umocnili się na prowadzeniu w tabeli, zwiększając do dziewięciu punktów przewagę nad "Die Fohlen", którzy doznali czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i mogą stracić drugą lokatę w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński21 Dec 2018 · 22:27