Szok! Japonia powaliła następnego faworyta! Hiszpania przez moment była poza mundialem [WIDEO]

ANP / press focus
Sensacja w grupie E! Japonia wygrała z Hiszpanią 2:1 i zajęła pierwsze miejsce w tabeli! Drużyna Luisa Enrique też zagra w 1/8 finału.
Luis Enrique przed meczem z Japonią mocno zamieszał w składzie. W jedenastce Hiszpanów pojawili się m.in. Alejandro Balde, Pau Torres, Nico Williams czy Alvaro Morata.
Ostatni z nich bardzo szybko dał o sobie znać. W 9. minucie jego strzał obronił jeszcze Gonda. Dwie minuty później padł już gol. Morata z bliska wbił głową piłkę do siatki.
Mecz przebiegał zgodnie z planem. Hiszpanie mieli gigantyczną przewagę w posiadaniu piłki, kontrolowali przebieg gry, ale nie stwarzali sobie kolejnych okazji. Japończycy ruszyli po przerwie i doprowadzili do remisu w 48. minucie. Hiszpanie sami stworzyli zagrożenie pod swoją bramką. Popełnili błąd przy wyprowadzeniu akcji, piłka trafiła do Doana, który kropnął z dystansu. Strzał był mocny, ale Simon powinien sobie z nim poradzić. Interweniował jednak w taki sposób, że piłka wpadła do siatki.
Japonia poszła za ciosem. W 51. minucie Mitoma wygarnął piłkę z linii końcowej, dograł przed bramką, a Tanaka wbił ją do siatki.
Hiszpanie atakowali, wymieniali dziesiątki podań, ale nie potrafili sforsować dobrze ustawionej obrony Japonii. Balansowali na cienkiej linie, przez moment znaleźli się nawet poza mundialem, ale ostatecznie wszystko skończyło się po ich myśli. Dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie w 1/8 finału zagają z Marokiem, czyli - przynajmniej teoretycznie - wygodniejszym rywalem od Chorwacji.
Marcin Karbowski01 Dec 2022 · 21:54