Szok! Niesamowity powrót Tottenhamu w Amsterdamie! "Koguty" w finale po golu w 96. minucie! [WIDEO]

MDI/Shutterstock
Ajax Amsterdam przegrał w rewanżowym spotkaniu z Tottenhamem 2:3 (2:0) i to "Koguty" zagrają w finale Ligi Mistrzów.
Tutaj przeczytasz relację na żywo.
Od pierwszych minut piłkarze obu drużyn narzucili szalone tempo gry. Już w 5. minucie padł pierwszy gol. De Ligt po rzucie rożnym dopadł do piłki i pewnym strzałem głową pokonał Llorisa.
Minutę później przed wielką szansą stanął Son, który przedarł się lewym skrzydłem i zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, jednak piłka tylko obiła słupek bramki Onany.
W 25. minucie znów pełne ręce roboty miał bramkarz Ajaksu. Onana dwa razy wyłapał groźne uderzenia Sona i Eriksena.
Ajax kolejny cios zadał jeszcze w pierwszej połowie. Tadić zagrał do Ziyecha, a ten przymierzył przy słupku i nie dał szans Llorisowi.
W 54. minucie Onana popisał się instynktowną interwencją, gdy z bliska uderzał Dele Alli. Nie minęło kilkadziesiąt sekund i "Koguty" zdobyły kontaktową bramkę. Lucas Moura minął jednego z obrońców i w sytuacji sam na sam wpakował piłkę do siatki.
W 59. minucie Tottenham wyrównał stan spotkania. Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Ajaksu wykorzystał Lucas Moura, który popisał się świetnym dryblingiem i było 2:2.
Kolejne fragmenty spotkania to wymiana cios za cios. Blisko kolejnych goli byli Lucas Moura i Ziyech. Losy rewanżu mógł przesądzić właśnie Marokańczyk, ale po składnej akcji Ajaksu trafił w słupek. Piłkę meczową na głowie miał w 87. minucie Vertonghen, ale piłka wylądowała na poprzeczce.
Gdy wydawało się, że nic już się nie stanie, Lucas Moura uderzeniem z 16. metra w 96. minucie pokonał Onanę. Tottenham rzutem na taśmę awansował do finału Ligi Mistrzów.
Daniel Makarewicz08 May 2019 · 22:59