Szok w Monachium. Bayern stracił punkty z outsiderem. Asysta Lewandowskiego [WIDEO]

daykung/Shutterstock
Bayern Monachium zremisował przed własną publicznością z Fortuną Duesseldorf 3:3 (2:1) w sobotnim meczu 12. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Allianz Arena w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Robert Lewandowski, natomiast w defensywie beniaminka zagrał Marcin Kamiński.
Nieznacznie więcej powodów do zadowolenia miał kapitan reprezentacji Polski, który na początku drugiej połowy zaliczył efektowną asystę piętą przy jednej z dwóch bramek Thomasa Muellera. Wcześniej prowadzenie gospodarzom zapewnił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nicklas Suele.
Minutę przed przerwą pierwszego gola dla przyjezdnych strzelił z bliska Dodi Lukebakio, który niespełna kwadrans przed końcem uzyskał również kontaktowe trafienie, wykorzystując sytuację sam na sam. Belg w doliczonym czasie gry skompletował także hat-tricka, ustalając wynik spotkania płaskim strzałem obok bezradnego Manuela Neuera.
Obie drużyny po raz trzeci w tym sezonie podzieliły się punktami z rywalami. Broniący tytułu Bawarczycy są na piątym miejscu w tabeli. Beniaminek natomiast jest przedostatni w klasyfikacji. Na jej czele umocniła się Borussia Dortmund.
Daniel Makarewicz24 Nov 2018 · 17:36