Szósta wygrana New York City, pierwsza porażka Dallas

charnsitr/Shutterstock
New York City FC pokonał przed własną publicznością FC Dallas 3:1 w najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym meczu 9. kolejki rozgrywek Major League Soccer.
Na Yankee Stadium prowadzenie gospodarzom zapewnił już po trzech minutach gry Paragwajczyk Jesus Medina. Po kolejnych siedmiu minutach wyrównał Kolumbijczyk Harold Mosquera.
Losy konfrontacji rozstrzygnął David Villa. Hiszpan najpierw dziewięć minut przed przerwą wykorzystał podyktowany rzut karny, a po zmianie stron ustalił wynik spotkania, strzelając swojego czwartego gola w tym sezonie.
Dzięki szóstej wygranej w bieżących rozgrywkach podopieczni Patricka Vieiry awansowali na pozycję lidera tabeli Konferencji Wschodniej.
Zespół z Teksasu doznał dopiero pierwszej porażki w tym sezonie i jest czwarty w klasyfikacji Konferencji Zachodniej.