Szósty gol Wilczka, porażka Broendby

Youtube
Piłkarze Broendby Kopenhaga przegrali przed własną publicznością z drużyną Viborg FF 1:2 (0:1) w spotkaniu 9. kolejki duńskiej Superligi.

Kolejny cały mecz w stołecznej drużynie zaliczył Kamil Wilczek. Napastnik reprezentacji Polski sześć minut po zmianie stron zdobył wyrównującego gola. To było jego szóste trafienie w bieżących rozgrywkach.

Wcześniej niespodziewane prowadzenie przyjezdnym zapewnił jeszcze przed przerwą Mikkel Rask, a sensacyjne zwycięstwo to efekt samobójczej bramki Szweda Johana Larssona dziewięć minut przed końcem zawodów. Zespół z Jutlandii po trzeciej w sezonie wygranej przesunął się w ten sposób na ósme miejsce w tabeli.

Dziesięciokrotni mistrzowie Danii natomiast doznali pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach, ale zachowali jeszcze pozycję lidera klasyfikacji.