Szwajcaria rozbiła Węgry, Portugalia wymęczyła wygraną z Andorą

AGIF / shutterstock.com
Szwajcaria rozbiła przed własną publicznością Węgry 5:2 (3:0) w najważniejszym sobotnim meczu 9. kolejki grupy B eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.
Na St. Jakob-Park w Bazylei prowadzenie gospodarzom zapewnił w osiemnastej minucie po fatalnym błędzie golkipera rywali Granit Xhaka. Zaledwie dwie minuty później podwyższył technicznym uderzeniem z narożnika pola karnego Fabian Frei.
Dwie minuty przed przerwą precyzyjnym płaskim strzałem w długi róg popisał się Steven Zuber, który swój dobry występ zaznaczył również cztery minuty po zmianie stron, kapitalnym uderzeniem z dystansu pod poprzeczkę.
Dziesięć minut później pierwszego gola dla gości zdobył Richard Guzmics, ale siedem minut przed końcem przewagę miejscowych powiększył świetnym płaskim strzałem Stephan Lichtsteiner. W ostatniej minucie rozmiary przegranej zdołał jeszcze zmniejszyć Roland Ugrai.
Helweci odnieśli w ten sposób dziewiąte zwycięstwo w tych eliminacjach i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Na drugiej lokacie z trzema punktami straty pozostała Portugalia. Obie drużyny spotkają się ze sobą w ostatniej kolejce i wtedy dopiero poznamy kolejnego uczestnika mundialu w Rosji.
* * * * * *

Wyniki sobotnich spotkań 9. kolejki grupy B:
Wyspy Owcze - Łotwa 0:0.
Andora - Portugalia 0:2 (0:0).

Bramka: Ronaldo 63, Andre Silva 86.
Szwajcaria - Węgry 5:2 (3:0)

Bramki: Xhaka 18, Frei 20, Zuber 43, 49, Lichtsteiner 83 - Guzmics 59, Ugrai 90.