Szwecja pokonała Francję po golu z połowy boiska! [VIDEO]

katatonia/Shutterstock
Szwecja wygrała przed własną publicznością z Francją 2:1 (1:1) w szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu szóstej kolejki grupy A eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.

Na Friends Arena w Solnie pod Sztokholmem prowadzenie przyjezdnym zapewnił osiem minut przed przerwą kapitalnym uderzeniem z woleja z ostrego kąta Olivier Giroud. Wyrównał sześć minut później płaskim strzałem z pola karnego Jimmy Durmaz.

Po zmianie stron, mimo kilku dobrych okazji zarówno z jednej, jak i drugiej strony, kibice długo nie oglądali kolejnych bramek. Ich cierpliwość została jednak nagrodzona w doliczonym czasie gry, kiedy to po fatalnym błędzie przy wybiciu Hugo Llorisa, fantastycznym uderzeniem z połowy boiska popisał się Ola Toivonen.

Podopieczni Didiera Deschampsa doznali w ten sposób pierwszej porażki i spadli nad drugą pozycję w tabeli, kosztem ekipy "Trzech Koron", która została nowym liderem.

Na trzecie miejsce w klasyfikacji tej grupy przesunęła się Holandia. "Pomarańczowi" wykorzystali niespodziewaną porażkę Bułgarii na Białorusi 1:2 i zgodnie z przewidywaniami rozbili u siebie Luksemburg 5:0.