Szwecja pokonała i zdegradowała Turcję

katatonia/Shutterstock
Turcja uległa przed własną publicznością Szwecji 0:1 (0:0) w sobotnim meczu grupy 2 Dywizji B rozgrywek Ligi Narodów.
Na Yeni Eskisehir Stadyumu pierwsza połowa należała do gospodarzy, ale Robin Olsen fantastycznymi paradami zatrzymał groźne uderzenia Cengiza Undera i Hakana Calhanoglu. Świetnej okazji nie zdołał również wykorzystać Yunus Malli.
Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście ze Skandynawii. Sinan Bolat obronił niebezpieczne strzały Viktora Claessona i Filip Helander, ale niespełna dwadzieścia minut przed końcem podyktowaną "jedenastkę" pewnie wykorzystał Andreas Granqvist.
Ćwierćfinaliści mundialu w Rosji utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka arbitra i dzięki pierwszej wygranej awansowali na drugie miejsce w tabeli.
Zespół z Azji Mniejszej doznał trzeciej porażki i zakończy zmagania na ostatniej lokacie, oznaczającej degradację do Dywizji C. Zaplanowany na wtorek ostatni mecz w tej grupie Szwecji z Rosją wyłoni drużynę, która awansuje do Dywizji A.