Szwecja pokonała Kosowo w meczu towarzyskim

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Szwecja pokonała Kosowo 1:0 (0:0) w meczu towarzyskim, rozegranym na Al Ahli Stadium w Doha. Reprezentacja "Trzech Korona" będzie rywalem Polaków na Euro 2020.
Podopieczni Janne Anderssona przeciwko kadrze Kosowa zagrali składem złożonym przede wszystkim z zawodników, którzy grają w szwedzkiej ekstraklasie.
Jedynego gola strzelił w 75. minucie Simon Hedlund, który na co dzień występuje w duńskim Broendby. W tamtejszych rozgrywkach trwa zimowa przerwa, dlatego pomocnik mógł zagrać w narodowych barwach.
Dla Szwedów był to drugi styczniowy mecz towarzyski w Katarze. Wcześniej wygrali z Mołdawią 1:0.
Reprezentacja "Trzech Koron" zagra z Polską w fazie grupowej Euro 2020. Spotkanie zostanie rozegrane 24 czerwca na Aviva Stadium w Dublinie.