Szwedzi odrabiają straty! Piękna akcja i gol samobójczy Irlandczyków [VIDEO]

Szwedzi odrabiają straty! Piękna akcja i gol samobójczy Irlandczyków  [VIDEO]
katatonia82, Shutterstock
Irlandia remisuje ze Szwecją 1:1.

Obie drużyny zaczęły dosyć spokojnie i ostrożnie. Dopiero w dziesiątej minucie niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Szwedów. Uderzał zawodnik Irlandii, a Andreas Isaksson odbił piłkę w boczny sektor boiska.

Kilka minut później bardzo bliski strzelenia gola był John O'Shea. Byłemu zawodnikowi Manchesteru United zabrakło dosłownie centymetrów po zgraniu głową Ciarana Clarka, żeby wpakować piłkę do pustej bramki.

Kolejną okazję Irlandczycy mieli w 29 minucie. Strzał Brady'ego okazał się jednak minimalnie niecelny. Podopieczni Martina O'Neilla byli póki co dużo niebezpieczniejsi w ataku. A za moment Hendrick trafił w poprzeczkę. Zawodnicy Irlandii coraz bliżej strzelenia gola.

W pierwszej połowie nie padły jednak żadne bramki i obie drużyny do szatni zeszły z bezbramkowym remisem.

Druga odsłona fantastycznie zaczęła się dla Irlandczyków, którzy w końcu dopięli swego i strzelili gola na 1:0. Jego autorem był Wes Hoolahan.

W 59 minucie w końcu do sytuacji strzeleckiej doszedł Zlatan Ibrahimović, który wyraźnie ożywił się po utracie bramki. Szwedzki gwiazdor z dosyć trudnej sytuacji, w asyście dwóch obrońców, uderzył jednak niecelnie.

W 71 minuty Szwedzi przeprowadzili piękną akcję, po której Ciaran Clark wpakował piłkę do własnej siatki.

A oto składy, w jakich rozpoczęły to spotkanie oba zespoły:

Szwecja: Isaksson; Lustig, Granqvist, Lindelöf, Olsson; Larsson, Lewicki, Källström, Forsberg; Ibrahimović, Berg

Irlandia: Randolph, Coleman, O'Shea, Clark, Brady, Whelan, Hendrick, McCarthy, Hoolahan, Walters, Long

Na pełną relację zapraszamy zaraz po zakończeniu spotkania. Wynik meczu oraz inne zdarzenia związane z EURO 2016 można typować na stronie Bet.pl.